گوگل ادوردز چیست؟
آشنایی با سیستم تبلیغات کلیکی گوگل

گوگل ادوردز (سیستم تبلیغات کلیکی گوگل)

گوگل ادوردز سیستمی تبلیغاتی است که شرکت گوگل برای کمک به بازاریابان برای تبلیغ خدمات و محصولاتشان در موتورهای جستجوی گوگل توسعه داده است و تبلیغ کنندگان می توانند بر روی کلید واژه های خود سرمایه گذاری کنند و در جستجوی موتورهای جستجو تبلیغات آن ها دیده شود. در گوگل ادوردز برای هر کلیک هزینه پرداخت می شود و گوگل ادوردز یک سیستم پرداخت به ازای هر کلیک است و به این صورت است که می توانید جایگاه تبلیغ خود را برای یک سری از کلمات و عبارت از طریق سرمایه گذاری و مزایده مشخص کنید و تنها زمانی که کاربر بر روی تبلیغ شما کلیک می کند هزینه پرداخت کنید.

در گوگل ادوردز تبلیغ شما در جایی که شما می خواهید در نتایج جستجوهای گوگل نشان داده می شود و به صورت متن کوتاهی که در برگیرنده دو عنوان و توضیحات و لینک سایت یا صفحه ای از سایت است نشان داده می شود. شما می توانید جایگاه تبلیغ خود را بر اساس مزایده خود تعیین کنید.

طبق تحقییقات انجام شده 87 درصد از کاربران تنها صفحه اول نتایج جستجو را بررسی می کنند و صفحات بعدی نتایج را برسی نمی کنند بنابراین بهتر است که تبلیغ شما رتبه های اول نتایج جستجو قرار گیرد تا بازدید کنندگان و کاربران بیشتری به خود جلب کند.

برای به دست آوردن جایگاه و ترافیک خوب در گوگل ادوردز باید بر روی عبارات مزایده زیادی داشته باشید. راه اندازی اکانت و کمپین گوگل ادوردز راحت و سریع است اما به مدیریت درست نیاز دارد و بدون مدیریت درست نمی توانید به خوبی از بودجه خود استفاده و نتایج خوبی به دست آورید. برای مثال اگر متن تبلیغ و محتوای سایت نامرتبط باشد، کاربر پس از کلیک، ناامید می شود و به عقب بر می گردد و این امر موجب از دست رفتن بودجه و مشتری خواهد شد. اما با مدیریت درست می توانید با هزینه ای کمتر، ترافیک هدفمند برای تبلیغ خود به دست آورید. اگر عبارات و تبلیغتان مرتبط باشد بازدیدکنندگان بیشتری جذب و به مشتری تبدیل می شوند. موثر بودن گوگل ادوردز به رقابت کلید واژه ها بستگی دارد و برای انتخاب کلید واژه ها باید دقت کنید و برای کلید واژه های نا درست هزینه خود را هدر ندهید.

بزرگترین منبع درآمد گوگل از تبلیغات ادوردز است به طوری که 96 درصد از درآمد گوگل در سال 2011 از تبلیغات بوده است. در کنار تبلیغات گوگل ادوردز ad نوشته می شود و به این ترتیب مشخص می شود که این تبلیغات در نتیجه تبلیغات طبیعی گوگل نیست.

نمونه تبلیغات کلیکی گوگل

گوگل ادوردز این امکان را به شما می دهد که کشور یا شهر خود را برای نمایش آگهی انتخاب کنید و همچنین می توانید تبلیغات خود را برای زبان هایی که می خواهید برای کاربران آن زبان نمایش داده شود تحت کنترل قرار دهید و حتی می توانید تبلیغات خود را در ساعت هایی که مایلید به نمایش در آورید و یا سقف مشخصی برای هزینه روزانه که صرف تبلیغات می شود تعیین کنید.

در تبلیغات گوگل ادوردز نیاز نیست در لیست انتظار بمانید و پس از ثبت آگهی بلافاصله تبلیغات شما قابل نمایش است. از دیگر امکانات گوگل ادوردز این است که علاوه بر تبلیغات متنی، قابلیت نمایش پاپ آپ و بنر را نیز دارد.
تعرفه هزینه های گوگل ادوردز متفاوت است و هزینه تبلیغات به نوع و میزان تبلیغات بستگی دارد.

قابل اندازه گیری و منعطف

یکی از مزایای اصلی ادوردز در مقایسه با روشهای تبلیغات سنتی (نظیر تلویزیون یا چاپ) این است که اندازه گیری بسیار آسان است و امکانات زیادی برای سفارشی سازی و تنظیم در اختیار شما قرار می دهد. به هر حال در کمپین های سئو تا زمانی که نتوانید میزان پیشرفت یا پسرفت رتبه خود را اندازه گیری کنید، چالش بزرگی خواهید داشت.

بازدهی سریع

ضعف بزرگ سئو این است که ممکن است ماهها طول بکشد تا نتایج آن برای شما مشخص شود. اما در گوگل ادوردز به محض شروع کمپین تبلیغاتی، تبلیغ شما نمایش داده می شود و می توانید نتایج و گزارشها را در همان لحظه مشاهده کنید. پس در مقایسه با سئو که در دراز مدت جواب می دهد، ادوردز سریع و زود بازده هست.

کنترل هزینه ها

از نکات جالب ادوردز این است که شما می توانید یک حداکثر هزینه در روز را برای تبلیغ خود در نظر بگیرید و نگران هزینه تبلیغتان نباشید. این کنترل بودجه کاملاً در دستان شماست و می توانید با بودجه کم یا زیاد شروع کنید و با توجه به نتایج آن را تغییر دهید و مدیریت کنید مثلاً تبلیغ را در ساعات یا شرایط خاص نمایش دهید.

مزایای سرویس گوگل ادوردز میدوس

 

با سرویس تبلیغات کلیکی گوگل (ادوردز) میدوس، با هزینه مناسب و پشتیبانی مستمر بهترین بازدهی را داشته باشید.

شارژ سریع و قیمت مناسب

ما سعی میکنیم مناسبترین قیمت را ارائه و در کمترین زمان ممکن اکانت شما را شارژ کنیم.

  • شارژ سریع حداکثر دو ساعت کاری
  • تضمین بهترین قیمت
  • بدون هزینه مخفی

بهترین بازدهی

ارائه اکانت اختصاصی، تنظیمات حرفه ای و استفاده از تمام ابزارهای موجود ادوردز

  • تنظیمات حرفه ای اکانت ادروردز
  • استفاده از تمام ابزارها برای بهترین نتیجه
  • بیشترین بازدهی با توجه به میزان بودجه

مشاوره و پشتیبانی

کارشناسان حرفه ای میدوس از مشاوره قبل از خرید تا پشتیبانی خدمات در کنار شما هستند

  • پشتیبانی از طریق تلفن و تیکت
  • مشاوره قبل از خرید
  • مشاوره بعد از خرید

سفارش سرویس گوگل ادوردز

با عضویت در پنل کاربری میدوس، از بین پلن های متنوع سفارش خود را ثبت کنید

بازگشت به بالا